Poznaj nas

Europejski ekspert
w dziedzinie ozdobnych artykułów papierniczych

Zakład Poligraficzny POL-MAK jest kluczowym graczem w Europie w branży dekoracyjnych artykułów papierniczych, który z sukcesem rozwija swoją działalność od 1986 roku, przykładając dużą wagę do zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy ekspertem w produkcji serwetek dekoracyjnych, kubeczków papierowych, talerzyków papierowych i obrusów dekoracyjnych, a także toreb i papierów prezentowych, teczek A4 oraz kartek okolicznościowych, zaproszeń, bilecików i kopert. Nasze produkty są znane i lubiane na całym świecie, zarówno pod naszymi markami, jak i pod markami naszych Klientów.

Moce produkcyjne POL-MAK umożliwiają nam wyprodukować ponad 220 milionów produktów miesięcznie w trzech nowoczesnych fabrykach zlokalizowanych od początku istnienia firmy w Polsce. Mamy innowacyjny park maszynowy, wykwalifikowaną kadrę i unikatowe know-how. Klientom oferujemy wyjątkową elastyczność współpracy, możliwą do uzyskania tylko w firmie rodzinnej.

Nasza zdolność do wieloletniego dynamicznego rozwoju oraz wysoka jakość produktów były wielokrotnie doceniane na różnych polach. Szanując międzynarodowe standardy, cieszymy się uznaniem zarówno w swoim kraju, jak i za granicą.

+38
lat
doświadczenia
Misja, wizja i cel
POL-MAK

W Grupie POL-MAK prezentujemy dwie spółki o wspólnych wartościach - Zakład Poligraficzny POL-MAK Sp. z o.o. i POL-MAK Iława Sp. z o.o.

Na rynku wyróżnia nas duże zaangażowanie w realizowane zlecenia, odpowiedzialność w codziennej pracy i ciągła chęć doskonalenia, aby wyjść na przeciw rosnącym potrzebom Klientów. Naszą wartością jest doceniana od lat przez Klientów duża elastyczność we współpracy na każdym jej etapie i indywidualne podejście do potrzeb każdego Klienta.

Naszą misją jest spełnianie oczekiwań i wymagań Klientów poprzez terminowe dostarczanie zrównoważonych produktów: bezpiecznych, tworzonych w trosce o dbałość środowiska naturalnego, o wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie.

Naszą wizją jest świat, w którym użytkownicy końcowi, korzystający z ozdobnych artykułów papierniczych wyprodukowanych przez POL-MAK, doświadczają wyjątkowych chwil i potrafią je docenić, dbając o wartościowy czas spędzony z najbliższymi, w stylu życia slow life.

Od pokoleń naszym celem jest innowacyjność, stabilny i zrównoważony rozwój.

rodzinka_www
Firma rodzinna
z tradycjami

Nasi Klienci cenią to, że jesteśmy firmami rodzinnymi. Łączymy starannie zgromadzone doświadczenie z nowoczesnym, odpowiedzialnym podejściem do biznesu, który realizujemy obecnie przy aktywnym zaangażowaniu dwóch pokoleń rodziny Makowiaków. Korzenie firmy sięgają jeszcze starszego pokolenia i tradycji poligraficznych z okresu powojennego w XX w.

Elastyczność i szybkość podejmowania decyzji, dbałość o wdrażanie innowacyjnych technologii oraz zrównoważony rozwój wyróżniają firmy rodzinne na całym świecie, w tym również firmy z Grupy POL-MAK. W uznaniu wartości, które ukształtowały rozwój naszego biznesu, w 2024 roku zostaliśmy przyjęci do Fundacji Firm Rodzinnych, promującej najlepsze wzorce rodzinnych biznesów.

firma_rodzinna_zielone
Nowoczesne fabryki
Grupy POL-MAK

Produkcyjna działalność Grupy POL-MAK jest rozlokowana w trzech wydajnych zakładach, o łącznej powierzchni produkcyjno-magazynowej 30 tys. metrów kwadratowych. Pracujemy 24 godziny na dobę, w trybie 3-zmianowym.

Od początku naszej działalności kładziemy duży nacisk na zaawansowane technologie i zróżnicowany park maszynowy z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi. Wraz z rozpoczęciem działalności w 1986 roku rozlokowaliśmy produkcję w Przeźmierowie, a od blisko 20 lat - również w Batorowie koło Poznania. Ze względu na prężną działalność oraz chęć niezależności w procesach produkcyjnych i utrzymania najwyższych standardów jakości, podjęliśmy decyzję o otwarciu nowej fabryki bibuły w Iławie, w jednym z najszybciej rozwijających się miast województwa warmińsko-mazurskiego.

Aktualnie najnowsza inwestycja POL-MAK to dalsza rozbudowa powierzchni produkcyjno-magazynowej. Dzięki tym działaniom zwiększymy wydajność i będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych Klientów.

Fabryka POL-MAK w Iławie
Moc produkcyjna Grupy POL-MAK
jest jedną
z największych
w Europie

W nowoczesnym i innowacyjnym parku maszynowym Grupa POL-MAK posiada 45 zaawansowanych maszyn, których wydajność umożliwia produkcję roczną o następującej skali:

 • 25 000 ton bibuły rocznie,
 • 1,8 miliarda sztuk serwetek dekoracyjnych,
 • 600 milionów sztuk białych papierowych talerzy,
 • 120 milionów sztuk zadrukowanych papierowych talerzy,
 • 120 milionów sztuk papierowych kubeczków,
 • blisko 40 milionów sztuk kartek okolicznościowych, zaproszeń, kopert i papeterii,
 • około 10 milionów sztuk papierowych obrusów dekoracyjnych,
 • 12 milionów sztuk ozdobnych toreb prezentowych i reklamowych,
 • ponad 13 milionów sztuk ozdobnych papierów prezentowych,
 • blisko 2,5 miliona sztuk eleganckich teczek formatu A4.
MG_9597_small
Stawiamy
na jakość
i bezpieczeństwo

Jako producent wyrobów do kontaktu z żywnością już od etapu projektowania produktów zawsze myślimy o zdrowiu i życiu naszych Klientów. Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów potwierdzają od lat certyfikaty BRC CP, ISO 9001 oraz atesty PZH.

 • Standard BRC CP jest jednym z najpopularniejszych i najszerzej stosowanych standardów dla dostawców współpracujących z sieciami handlowymi przy produkcji wyrobów nieżywnościowych sprzedawanych pod własną marką producenta i np. marką Klienta.
 • ISO 9001 to Międzynarodowy Standard Zarządzania Jakością, który potwierdza nasze zobowiązanie do zapewnienia wysokiej jakości produktów oraz ciągłego doskonalenia naszych procesów produkcyjnych.
 • Atesty PZH są wydawane przez Państwowy Zakład Higieny. Oznaczają one, że nasze wyroby zostały przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi i/lub środowiska.

Więcej o naszych aktualnych certyfikatach środowiskowych przeczytasz na naszej stronie internetowej.

logos_safety
Surowce tylko
z legalnych
i certyfikowanych źródeł

Nasza firma ma na celu nie tylko osiąganie sukcesów finansowych, ale również troskę o dobro planety. Zgodnie z naszym modelem biznesowym, działamy w sposób zrównoważony, uwzględniając aspekty ekologiczne i etyczne w prowadzeniu działalności. Jednym z kluczowych elementów naszej strategii jest odpowiedzialne pozyskiwanie surowców. Dokładamy wszelkich starań, aby wykorzystywane źródła surowców były legalne, pochodziły z certyfikowanych źródeł i były pozyskane zgodnie z przepisami krajowymi oraz międzynarodowymi. Dzięki temu nie tylko przestrzegamy prawa, ale również chronimy środowisko naturalne przed nielegalnym wylesianiem i degradacją środowiska. Wierzymy, że jako odpowiedzialny partner biznesowy jesteśmy w stanie wnieść pozytywny wkład w ochronę lasów.

Nasza praktyka biznesowa nie tylko przyczynia się do zachowania równowagi ekologicznej, ale również pozwala nam budować zaufanie Klientów i partnerów biznesowych. Świadomość, że produkty Grupy POL-MAK są produkowane z legalnych, certyfikowanych i zrównoważonych źródeł, jest dla Klientów dodatkowym argumentem do wyboru naszych usług. Wybierając usługi Grupy POL-MAK, wybierają także wspieranie zrównoważonego rozwoju i ochronę środowiska naturalnego. 

Więcej o naszych aktualnych certyfikatach środowiskowych przeczytasz na naszej stronie internetowej.

serce_natura_www
Jesteśmy Liderem Transformacji Energetycznej

Poza dbałością o korzystanie z legalnych źródeł naszych surowców, realizujemy również projekty związane z odnawialnymi źródłami energii i minimalizacją emisji. Za naszą działalność w tym zakresie, to jest za kompleksową modernizację w zakresie efektywności energetycznej w okresie od 2020 do 2023 roku, Zakład Poligraficzny POL-MAK został uhonorowany tytułem Lidera Transformacji Energetycznej 2024.

Dzięki sukcesywnym wdrożeniom projektów udało nam się poprawić wydajność w poszczególnych procesach produkcyjnych oraz opracować i stale uaktualniać strategie zakupu surowców energetycznych, co zaowocowało optymalizacją kosztów poboru energii elektrycznej oraz gazu, przy jednocześnie rosnących mocach produkcyjnych. Ponadto, niezwykle ważnym aspektem tych działań jest środowiskowy wymiar, który stanowi istotny element naszej strategii ESG.

Naszym najważniejszym celem jest zadowolenie Klientów, dlatego też inwestycje w transformację energetyczną pomagają nam utrzymać atrakcyjne ceny, stabilność działania oraz zrównoważony łańcuch dostaw. Jako firma rodzinna, pamiętamy o naszej odpowiedzialności wobec otoczenia oraz przyszłych pokoleń. Dlatego też pragniemy zapewnić, że wielostopniowa transformacja energetyczna Grupy POL-MAK jest kontynuowana w duchu troski o naszą planetę.

lider_transformacji_ramka
Produkujemy na zlecenie i pod markami własnymi Klientów

Jesteśmy dumnym dostawcą dla międzynarodowych sieci detalicznych, ceniących zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju. Istotna część działalności POL-MAK skupia się na produkcji na zlecenie i pod własnymi markami naszych Klientów. Oferujemy wszechstronny wybór produktów oraz kompleksową obsługę personalizacji na każdym etapie produkcji, obejmującą projektowanie wzoru, opakowania oraz etykiet. W naszej ofercie setów jest dostępny najszerszy wachlarz produktów na rynku, co przy wyborze atrakcyjnego wzoru pozwala na stworzenie wyjątkowo konkurencyjnej oferty dla własnych Klientów. Nasza globalna sieć logistyczna umożliwia dostarczanie produktów do dowolnego miejsca na świecie.

W Polsce, naszą Klientelą zajmują się wykwalifikowani przedstawiciele handlowi na całym terenie kraju, podczas gdy menedżerowie eksportu zapewniają wsparcie dla Klientów za granicą. Każdy z  Klientów może liczyć na pomoc i doradztwo na najwyższym poziomie. Produkcja POL-MAK jest zawsze zgodna z obowiązującymi normami i standardami jakości, a przedstawiciele handlowi oraz menedżerowi eksportu dbają o regularny kontakt z Klientem, aby zapewnić zgodność z oczekiwaniami. Zaufanie i zadowolenie Klienta jest dla nas najważniejsze. Wypełniamy zlecenia zgodnie z ustalonym harmonogramem, dbając jednocześnie o jakość i terminowość dostaw.

Nasza produkcyjna wydajność oraz współpraca z liderami branży gwarantują niezawodność i konkurencyjność produktów POL-MAK na rynku, nie tylko europejskim. Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z renomowanymi markami i ciągłego rozwoju naszych usług, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Wspieramy Klientów w osiągnięciu sukcesu i jesteśmy gotowi na podjęcie wyzwań biznesowych w celu dalszego rozwoju. 

BBQ_party_products
Popularne produkty pod markami POL-MAK

Od wielu lat jesteśmy wiodącym dostawcą dekoracyjnych artykułów papierniczych, znanych i cenionych przez rynek pod renomowanymi markami POL-MAK.

W szczególności nasza marka Maki jest na rynku postrzegana jako marka premium, charakteryzująca się wyjątkowym wzornictwem, bogatą paletą kolorystyczną oraz wyrazistymi wzorami przeznaczonymi na specjalne okazje. Natomiast marka Daisy jest dedykowana Klientom, którzy szukają oszczędności przy dobrej korelacji jakości, oferując delikatne, ale solidne nadruki oraz minimalistyczne wzornictwo. Dodatkowo dla Klientów działających w sektorze HoReCa przygotowaliśmy specjalną linię HRC, dostosowaną do ich potrzeb. Niektóre nasze produkty, takie jak torby, papiery ozdobne czy kartki okolicznościowe oferujemy pod marką POL-MAK.

Nasze produkty są dostępne w najlepszych hurtowniach papierniczych w kraju oraz w naszym sklepie internetowym. Nasze produkty są dostępne w sprzedaży hurtowej.

_MG_784220220511www-01
Bezpieczeństwo, zdrowie
i różnorodność
w miejscu pracy

Zapewniamy bezpieczną i zdrową pracę, stawiając na różnorodność w miejscu pracy. Od prawie czterech dekad kontynuujemy ekspansję biznesową systematycznie zwiększając zatrudnienie wykwalifikowanej kadry oraz wdrażanie najnowszych i innowacyjnych technologii, w celu spełnienia potrzeb naszych Klientów. Priorytetem POL-MAK jest zapewnienie wszystkim pracownikom komfortowego i bezpiecznego środowiska pracy. Jako firma o charakterze rodzinnych wzrastamy z troską o przyszłe pokolenia.

Wyróżnia nas równy podział stanowisk - połowa zarządu oraz pracowników POL-MAK jest reprezentowana przez płeć żeńską. Kobiety stanowią również 43% obsady menadżerskiej w Zakładzie Poligraficznym POL-MAK.

Podejmując działania w ramach naszej misji, systematycznie aktywizujemy osoby mniej uprzywilejowane. Obecnie, niemal 20% kadry Zakładu Poligraficznego POL-MAK stanowią pracownicy z niepełnosprawnościami. Nasze starania w zrównoważonym rozwoju, w tym dbałość o bezpieczeństwo, zdrowie oraz różnorodność w pracy przyniosły efekt w postaci prestiżowego wyróżnienia - medalu EcoVadis. Więcej informacji na temat tego oraz innych nagród oraz certyfikatów, którymi jesteśmy uhonorowani, dostępnych jest na naszej stronie internetowej.

ecovadis_www

Stawiamy na innowacje w procesie produkcji

Od blisko 40 lat kładziemy nacisk na odpowiedzialny i stabilny rozwój, a przez ponad 20 lat nasze wyroby odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, obecnie obecne w ponad 70 krajach na globalnej mapie.

Ponadto, wygenerowane zyski reinwestujemy na poziomie lokalnym, rozwijając nasze możliwości produkcyjne oraz implementując najnowocześniejsze technologie w naszym parku maszynowym. Również aktywnie pozyskujemy patenty na innowacyjne rozwiązania, a także zdobywamy wsparcie finansowe na ich wdrożenie. Więcej informacji na temat aktualnych i zrealizowanych projektów można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem przechodzimy przez rygorystyczny audit Sedex w zakresie etycznych norm oraz społecznej odpowiedzialności biznesowej. W 2024 roku działania POL-MAK zostały wyróżnione prestiżowym medalem EcoVadis, potwierdzających naszą ciągłą troskę o zachowanie zgodności z normami i odpowiedzialne postępowanie w biznesie.

Dostarczamy
produkty najwyższej jakości

Przykładamy dużą wagę do korzystania z odnawialnych źródeł energii oraz do optymalizacji kosztów naszej działalności w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem.

Podstawę naszego rozwoju stanowi realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju ESG i Polityka Jakości, związane z ciągłym doskonaleniem, zarówno procesów zarządzania, jak i samego produktu w oparciu o zrównoważony rozwój. Od ponad 10 lat z sukcesem jesteśmy poddawani audytom z zakresu zachowań etycznych i społecznej odpowiedzialności biznesu.

elastyczność i innowacyjność

know-how oparte na wieloletnim doświadczeniu

prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny społecznie

dbałość o środowisko

Możliwości produkcyjne
Druk offsetowy
Druk Flexo
Najważniejsza jest satysfakcja i zadowolenie Klientów
Historia naszej działalności
historia
2024

Uzyskaliśmy prestiżowy medal EcoVadis - jedno z najważniejszych międzynarodowych wyróżnień w dziedzinie oceny zrównoważonego rozwoju. Oparta na międzynarodowych standardach ocena EcoVadis potwierdza, że Zakład Poligraficzny POL-MAK działa zgodnie z najlepszymi praktykami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ESG. Nasza firma znalazła się wśród 35 proc. firm najlepiej ocenianych pod kątem zrównoważonego rozwoju spośród ponad 130 tys. przedsiębiorstw ze 180 krajów i ponad 200 branż.

historia
2023

Wdrożenie nowoczesnej maszyny ZENBO do produkcji toreb. Rozbudowa hali magazynowej o powierzchni 2 605 m2.

Historia
2022

Rozpoczęcie produkcji obrusów papierowych 100% plastic free.

Historia
2021

Oddzielenie się spółki POL-MAK Iława sp. z o.o.

Historia
2020

Uzyskanie certyfikatu OK compost, potwierdzającego, że produkty POL-MAK, przy zagwarantowaniu określonych warunków produkcyjnych, spełniają wymagania kompostowalności.

Historia
2017

Ukończenie prac związanych z budową fabryki w Iławie o powierzchni 10 000 m2.
Pierwsza produkcja papieru na maszynie papierniczej.

Historia
2016

Rozpoczęcie produkcji kubeczków papierowych.

Historia
2015

Rozpoczęcie produkcji talerzyków papierowych. Uzyskanie certyfikatu BRC IOP.

Historia
2014

Oddanie do użytku nowego magazynu o powierzchni 2 500 m2. Całkowita powierzchnia zakładu to już 15 000 m2.

Historia
2013

Firma zatrudnia blisko 250 pracowników, w tym 50% osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęcie produkcji serwetek dinner 40x40 cm.

Historia
2012

Budowa nowoczesnej hali produkcyjnej, w której są produkowane serwetki.

Historia
2011

Uzyskanie certyfikatu środowiskowego FSC® Kontroli Pochodzenia Produktu (FSC-C106751). Rozpoczęcie produkcji serwetki cocktail 25x25 cm.

historia
2010

Rozpoczęcie produkcji na zlecenie i dla marek własnych Klientów - międzynarodowych sieci detalicznych.

historia
2009

Dalszy rozwój parku infrastruktury firmy. Budowa magazynu wysokiego składowania o pojemności 8 000 miejsc paletowych. Wdrożenie nowoczesnego systemu wspomagającego gospodarkę magazynową.

Historia
2008

 
Stworzenie marki premium - MAKI oraz marki ekonomicznej - DAISY. Rozpoczęcie produkcji serwetki dekoracyjnej w formacie Lunch 33x33 cm.

Historia
2006-2007

Budowa nowego zakładu w Batorowie oraz hali produkcyjno-magazynowej o łącznej powierzchni około 5 000 m2. Podwojenie zatrudnienia.

Historia
2002

Eksport pierwszych artykułów POL-MAK zagranicę.

Historia
1997

Rozszerzenie asortymentu o nowe grupy produktowe - torby prezentowe oraz papiery ozdobne.

Historia
1993 - 1995

Budowa hal produkcyjnych wraz z nowymi maszynami drukarskimi, które umożliwiły potrojenie mocy produkcyjnych.

Historia
1986

Stworzenie przez rodzinę Makowiaków Zakładu Poligraficznego POL-MAK w Przeźmierowie przy ulicy Słonecznej. Rozpoczęcie produkcji kartek okolicznościowych i ich dystrybucja lokalna.


Globalne rynki zbytu
Nasze produkty są dostępne w ponad 70 krajach na całym świecie

Jesteśmy dumni z wykorzystania najnowszych technologii oraz unikatowych umiejętności w branży poligraficznej, co pozwoliło nam ugruntować pozycję na międzynarodowych rynkach. Wysoko wykwalifikowany zespół oraz specjalistyczna wiedza w zakresie eksportu są naszymi niewątpliwymi atutami, pozwalającymi na bieżące dostosowywanie się do rosnących potrzeb rynku. 

Nasza oferta eksportowa obejmuje różnorodne produkty pod markami Maki i Daisy, a także możliwość produkcji na zlecenie i współpracy z międzynarodowymi sieciami detalicznymi, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój. Wieloletnie partnerstwa z renomowanymi Klientami oraz dbałość o wysoką jakość produktów POL-MAK pozwoliły nam z powodzeniem wprowadzić produkty POL-MAK na globalne rynki zbytu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.