Poznaj nas

Odpowiedzialny producent ozdobnych artykułów papierniczych

POL-Mak jest jednym z liderów branży dekoracyjnych artykułów papierniczych w Europie, którego dynamiczny rozwój był wielokrotnie doceniany na różnych polach. Działamy nieprzerwanie od 1986 roku w oparciu o 100% polski kapitał. Od początku istnienia cała nasza produkcja jest zlokalizowana w Polsce. Poza jej granicami nasze produkty są dostępne już od ponad 20 lat, obecnie w ponad 70 krajach na całym świecie. 

W nieustannie rozwijanym i nowoczesnym parku maszynowym POL-MAK produkujemy serwetki, talerzyki, kubeczki, obrusy dekoracyjne, torby okolicznościowe, papiery ozdobne oraz kartki okolicznościowe i inne produkty, które upiększają najważniejsze chwile w życiu prywatnym i zawodowym każdego z nas.

Z powodzeniem rozwijamy trzy linie produktów. Marka Maki to marka premium, czyli wyjątkowe wzornictwo z bogatym kolorystycznie nadrukiem i wyrazistymi wzorami na specjalne okazje. Marka Daisy to marka ekonomiczna z delikatnym nadrukiem i minimalistycznym wzornictwem, będąca doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają oszczędności przy dobrej jakości. Klientom z sektora HoReCa oferujemy dedykowane produkty z linii HRC.

Prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową. W Polsce na terenie całego kraju obsługą naszych Klientów zajmują się doświadczeni i wykwalifikowani przedstawiciele handlowi. Za granicą wsparcie Klientom udzielają menedżerowi eksportu. Każdy z naszych Klientów może liczyć na pomoc i doradztwo na najwyższym poziomie.

Istotną częścią działalności POL-MAK, z której jesteśmy szczególnie dumni, jest produkcja na zlecenie i dla marek własnych Klientów - odpowiedzialnych międzynarodowych sieci detalicznych, działających w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem.

+38
lat
doświadczenia

Firma rodzinna z tradycjami

Już od blisko 40 lat dbamy o odpowiedzialny i stabilny rozwój. Łączymy doświadczenie z nowoczesnym spojrzeniem na odpowiedzialny biznes, który realizujemy przy zaangażowaniu dwóch pokoleń rodziny Makowiaków oraz wsparciu naszych wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Szczycimy się tym, że wielu naszych pracowników już od lat z zaangażowaniem współtworzy POL-MAK.

W 2017 roku w trosce o wysokie standardy oferowanych produktów uruchomiliśmy fabrykę w Iławie. W ostatnich latach potroiliśmy nasze obroty i zaistnieliśmy na kolejnych zagranicznych rynkach. Zyski inwestujemy lokalnie, zwiększając moce produkcyjne i wdrażając najnowocześniejsze technologie w naszym parku maszynowym. 

Produkcja POL-MAK jest realizowana w 3 zakładach, których całkowita powierzchnia produkcyjno-magazynowa wynosi 25 tys. m kw. Pracujemy na trzy zmiany, 24h/dobę.

Dostarczamy
produkty najwyższej jakości

Naszą misją jest spełnianie oczekiwań i wymagań Klientów poprzez terminowe dostarczanie zrównoważonych produktów: bezpiecznych, tworzonych w trosce o dbałość środowiska naturalnego, o wysokiej jakości i w atrakcyjnej cenie.

Przykładamy dużą wagę do korzystania z odnawialnych źródeł energii oraz do optymalizacji kosztów naszej działalności w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem.

Podstawę naszego rozwoju stanowi realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju ESG i Polityka Jakości, związane z ciągłym doskonaleniem, zarówno procesów zarządzania, jak i samego produktu w oparciu o zrównoważony rozwój. Od ponad 10 lat z sukcesem jesteśmy poddawani audytom z zakresu zachowań etycznych i społecznej odpowiedzialności biznesu.

elastyczność i innowacyjność

know-how oparte na wieloletnim doświadczeniu

prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny społecznie

dbałość o środowisko

Możliwości produkcyjne
Druk offsetowy
Druk Flexo
Najważniejsza jest satysfakcja i zadowolenie Klientów
Historia naszej działalności
historia
2023

Wdrożenie nowoczesnej maszyny ZENBO do produkcji toreb. Rozbudowa hali magazynowej o powierzchni 2 605 m2.

Historia
2022

Rozpoczęcie produkcji obrusów papierowych 100% plastic free.

Historia
2021

Oddzielenie się spółki POL-MAK Iława sp. z o.o.

Historia
2020

Uzyskanie certyfikatu OK compost, potwierdzającego, że produkty POL-MAK, przy zagwarantowaniu określonych warunków produkcyjnych, spełniają wymagania kompostowalności.

Historia
2017

Ukończenie prac związanych z budową fabryki w Iławie o powierzchni 10 000 m2.
Pierwsza produkcja papieru na maszynie papierniczej.

Historia
2016

Rozpoczęcie produkcji kubeczków papierowych.

Historia
2015

Rozpoczęcie produkcji talerzyków papierowych. Uzyskanie certyfikatu BRC IOP.

Historia
2014

Oddanie do użytku nowego magazynu o powierzchni 2 500 m2. Całkowita powierzchnia zakładu to już 15 000 m2.

Historia
2013

Firma zatrudnia blisko 250 pracowników, w tym 50% osób z niepełnosprawnościami. Rozpoczęcie produkcji serwetek dinner 40x40 cm.

Historia
2012

Budowa nowoczesnej hali produkcyjnej, w której są produkowane serwetki.

Historia
2011

Uzyskanie certyfikatu środowiskowego FSC® Kontroli Pochodzenia Produktu (FSC-C106751). Rozpoczęcie produkcji serwetki cocktail 25x25 cm.

historia
2010

Rozpoczęcie produkcji na zlecenie i dla marek własnych Klientów - międzynarodowych sieci detalicznych.

historia
2009

Dalszy rozwój parku infrastruktury firmy. Budowa magazynu wysokiego składowania o pojemności 8 000 miejsc paletowych. Wdrożenie nowoczesnego systemu wspomagającego gospodarkę magazynową.

Historia
2008

 
Stworzenie marki premium - MAKI oraz marki ekonomicznej - DAISY. Rozpoczęcie produkcji serwetki dekoracyjnej w formacie Lunch 33x33 cm.

Historia
2006-2007

Budowa nowego zakładu w Batorowie oraz hali produkcyjno-magazynowej o łącznej powierzchni około 5 000 m2. Podwojenie zatrudnienia.

Historia
2002

Eksport pierwszych artykułów POL-MAK zagranicę.

Historia
1997

Rozszerzenie asortymentu o nowe grupy produktowe - torby prezentowe oraz papiery ozdobne.

Historia
1993 - 1995

Budowa hal produkcyjnych wraz z nowymi maszynami drukarskimi, które umożliwiły potrojenie mocy produkcyjnych.

Historia
1986

Stworzenie przez rodzinę Makowiaków Zakładu Poligraficznego POL-MAK w Przeźmierowie przy ulicy Słonecznej. Rozpoczęcie produkcji kartek okolicznościowych i ich dystrybucja lokalna.


Rynki zbytu
Dystrybucja w ponad 70 krajach na całym świecie

Wykorzystanie nowych technologii oraz wieloletniego doświadczenia w branży poligraficznej umożliwiło nam dynamiczny rozwój dystrybucji i ekspansję sprzedaży na rynki zagraniczne.

Nasz eksport obejmuje nie tylko produkty pod markami - Maki i Daisy, ale także produkcję na zlecenie i dla marek własnych Klientów - międzynarodowych sieci detalicznych, dbających o zrównoważony rozwój.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.