Co nas wyróżnia?

Sprawdź przewagi POL-MAK

Dzięki dekadom doświadczenia w branży dekoracyjnych artykułów papierniczych potrafimy zapewnić naszym Klientom najwyższą jakość produktów i świadczonych usług. Na europejskim rynku wyróżnia nas unikatowe know-how Grupy POL-MAK i własny zakład produkujący bibułę. Ponadto stawiamy na aktywność badawczo-rozwojową oraz ciągły rozwój, aby jeszcze efektywniej spełniać oczekiwania Klientów. Doceniają oni także nasze wieloletnie działania w zakresie zrównoważonego rozwoju, potwierdzone audytami etycznymi. Co ważne, jako firma rodzinna potrafimy być bardzo elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów na każdym etapie współpracy. 

+38
lat
doświadczenia
Wysoka niezależność w procesie produkcji

W Grupie POL-MAK posiadamy własną fabrykę bibuły tissue, którą w 2017 roku  uruchomiliśmy w jednym z najszybciej rozwijających się miast w północno--wschodnim regionie Polski, tj. w Iławie.

Uzyskana niezależność od zewnętrznych dostawców surowców pozwala nam efektywniej zarządzać procesem produkcji i oferować Klientom atrakcyjną cenę naszych produktów. 

Możemy też kontrolować jakość produkcji i wdrażać nasze wysokie standardy na każdym etapie produkcji.

ilawa_zachod-1
Elastyczność działania na każdym etapie współpracy

Dzięki zaawansowanemu i innowacyjnemu parkowi maszynowemu oraz wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować Klientom elastyczność działania na każdym etapie współpracy, czyli produkcję „szytą na miarę”.

Spełniamy najwyższe oczekiwania naszych klientów wobec zamawianych wyrobów, co wpływa na nawiązywanie długofalowej współpracy z partnerami na całym świecie.

Nasi Klienci doceniają również elastyczność i szybkość podejmowania decyzji, która jest charakterystyczna dla firm rodzinnych, takich jak nasza.

biznesmen-uzywa-drewnianych-kawalki
Wyjątkowa jakość naszych wydruków

Pracujemy z przekonaniem, że drukowanie jest sztuką, którą nieustannie doskonalimy. Dzięki temu jakość wydruku wzorów nanoszonych na naszych produktach, np. serwetkach czy obrusach, zachwyca Klientów na całym świecie.

Wyjątkowa jakość naszego druku jest efektem wielu czynników, w tym lat zdobytego doświadczenia, czy odpowiednio dobranej, stale rozwijanej, innowacyjnej technologii druku. Nie bez znaczenia jest też wysoka jakość surowców oraz trwałość, nasycenie i głębia kolorów barwników. Istotnym elementem jest unikatowa precyzja zadruku bez rozmyć czy niedoskonałości.

wydruk_small2
Bogata oferta produktów w secie

Oferując szeroki asortyment produktów w jednolitym wzornictwie, zapewniamy Klientom możliwość stworzenia niezapomnianego nastroju podczas spotkań biznesowych lub rodzinnych.

Dzięki wykorzystaniu kompleksowego potencjału naszych mocy produkcyjnych, jesteśmy w stanie dostarczyć zindywidualizowany zestaw nawet 8 różnych produktów w jednym, wybranym wzornictwie. Jest to wyjątkowa propozycja na rynku, uwzględniająca najbardziej pożądane artykuły, takie jak papierowe naczynia, serwetki i kubki, a także eleganckie obrusy papierowe, dekoracyjne torebki, oraz kartki okolicznościowe i teczki A4.

MG_086220230523_small
Wieloletnia działalność badawczo
-rozwojowa

W POL-MAK od zawsze dbamy o wysoką jakość naszych produktów oraz ich nieustannych rozwój. Cały proces badań i kontroli jakości jest przejrzysty i transparentny.

Podstawą procesu badań i kontroli jest system własnych laboratoriów, które systematycznie i metodycznie prowadzą analizy jakościowe zarówno surowców, jak i naszych gotowych produktów. Laboratoria realizują swoje badania zgodnie z różnymi cyklami produkcyjnymi, działając 24 godziny na dobę.

Badania umożliwiają również nieustanną poprawę jakości produktów POL-MAK w wielu wymiarach. Prace badawczo-rozwojowe są prowadzone w zakresie innowacji procesowych i produktowych.

MG_0825_small
Unikalne
know-how
Grupy POL-MAK

Innowacyjne podejście do procesu produkcji jest od wielu lat naszym wyróżnikiem w branży. Nieustannie pracujemy nad zwiększaniem efektywności i konkurencyjności. Efektem naszych działań jest unikalne know-how, które prowadzi do zmniejszenia kosztów, niższego zużycia zasobów i bardziej zrównoważonej produkcji.

Na nasze projekty skutecznie pozyskujemy zewnętrzne dofinansowania, które przybliżamy na naszej stronie internetowej. Przy ich powstawaniu ściśle współpracujemy z uczelniami wyższymi oraz jednostkami naukowymi.

maszyna_hybryd
Zaawansowana transformacja energetyczna

Uważamy, że rozwój działalności w branży energochłonnej wymaga od nas zaawansowanych działań w zakresie dekarbonizacji, dlatego, między innymi:

  • Systematyczne zwiększamy udział energii odnawialnej w naszym zużyciu energii.
  • Wdrożyliśmy zaawansowane strategie zakupowe energii elektrycznej oraz gazu ziemnego.
  • W latach 2020-2024 przeprowadziliśmy szereg nowoczesnych inwestycji służących optymalizacji zużycia energii.
oze
Zrównoważony rozwój od lat

Rozwijając biznes rodzinny ze 100% polskim kapitałem, każdego dnia czujemy odpowiedzialność za nasze otoczenie oraz przyszłe pokolenia. W trosce o środowisko naturalne oraz dobro naszych interesariuszy od lat realizujemy działania związane ze zrównoważonym rozwojem.

Podstawą naszego ciągłego doskonalenia w tym zakresie są m.in. wnioski z audytów certyfikowanych instytucji.

POL-MAK jest uczestnikiem SEDEX od 2013 roku. W 2024 roku nasze działania zostały nagrodzone prestiżowym medalem EcoVadis oraz tytułem Lidera Transformacji Energetycznej 2024.

Więcej o naszym zrównoważonym rozwoju można przeczytać na naszej stronie internetowej.

children_esg2

Produkty zakupisz też w sklepie online

Od blisko 40 lat Grupa POL-MAK rozwija z sukcesem swoją działalność w branży ozdobnych artykułów papierniczych. Aby umożliwić jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych produktów, stworzyliśmy hurtowy sklep online pod adresem:

b2b.pol-mak.com.pl.

Zapraszamy do zamawiania w naszym sklepie popularnych produktów POL-MAK 7 dni w tygodniu.

Profesjonalizm
w produkcji
na zlecenie

Ponad 20 lat współpracy na zlecenie Klientów, w tym międzynarodowych sieci detalicznych, dowodzi, że działalność POL-MAK spełnia wysokie standardy.

Oferujemy wszechstronny wybór produktów oraz kompleksową obsługę personalizacji na każdym etapie produkcji, obejmującą projektowanie wzoru, opakowania oraz etykiet.

Dzięki współpracy z nami Klient zyskuje najszerszy wachlarz produktów na rynku w jednym atrakcyjnym wzorze. Obecnie to nawet 8 produktów, a pracujemy nad kolejnymi.

Enjoy POL-MAK.
Poznaj nasze liczby
Liczby POL-MAK
50%

O ponad 50% spadło nasze zużycie gazu ziemnego w latach 2020-2023, mimo ciągłego wzrostu produkcji POL-MAK. Sukces w redukcji zużycia paliw kopalnianych osiągamy dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii i licznym inwestycjom sprzyjającym transformacji energetycznej Grupy POL-MAK. W celu uznania tych działań Zakład Poligraficzny POL-MAK uzyskał tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2024.

Liczby POL-MAK
1,8 mld

1,8 miliarda sztuk serwetek w roku to obecne moce produkcyjne Grupy POL-MAK. Serwetki dekoracyjne są naszym flagowym produktem, który wytwarzamy na zlecenie i dla marek własnych Klientów - odpowiedzialnych międzynarodowych sieci detalicznych, działających w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem.

Liczby POL-MAK
12.000

12.000 palet to pojemność naszego magazynu wysokiego składowania z antresolami trzypoziomowymi. Ze względu na swoją pojemność magazyny umożliwiają nam wydajne i efektywne zarządzanie zapasami oraz przyspieszają proces kompletowania zamówień. Na początku 2024 roku oddaliśmy do użytkowania nową powierzchnię magazynową.

Liczby POL-MAK
1599

1599 paneli słonecznych produkuje już dla nas energię ze słońca. Energię wykorzystujemy do naszego codziennego funkcjonowania, a jednocześnie przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Liczby POL-MAK
40x40 cm

40 x 40 cm to format serwetki Airlaid w kolekcji naszej marki HRC. Oferujemy w niej produkty dla Klientów z grupy HoReCa, ktore doskonale sprawdzają się w restauracjach  i hotelach. Bibuła Airlaid to doskonały zamiennik klasycznych serwetek materiałowych. Posiada unikalne właściwości fizyczne takie jak wysoka elastyczność i miękkość. Charakteryzuje się również wyjątkowo wysoką absorpcją i dobrą wodochłonnością.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.